Konya’da Engelliler İçin Uygulama Evleri Ve Çok Amaçli Salon Yapilacak

Kategori : Genel |

KONYA (CİHAN) – Konya İl Genel Meclisi, aldığı kararla ağır ve orta düzey zihinsel engelli öğrenciler ile zorunlu eğitim çağından çıkmış zihinsel engelli bireylerin eğitimi için iki uygulama evi projesi ile çok amaçlı salon projelerini yatırım programına aldı.
    Konya İl Genel Meclisi’nin şubat ayı 3. birleşimi İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 12 gündem maddesi görüşüldü. Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerinde ikamet eden ağır ve orta düzey zihinsel engelli bireylerin ilköğretimi ile zorunlu eğitim çağından çıkmış zihinsel engelli bireylerin eğitildiği Fatma Menekşe Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulunan Meclis Milli Eğitim Komisyonu ile Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Komisyonu’nca hazırlanan rapor İl Genel Meclisi’nde görüşülerek karara bağlandı.
    Raporda; 1430 m2 alanda hizmet veren 3 katlı merkezde, 9 adet normal uygulama eğitim sınıfı, 4 iş eğitim sınıfı ve 1 anaokulu sınıfında: 72 ilköğretim öğrencisi, 5 ana sınıfı öğrencisi ve 40 adet kursiyer öğrenci olmak üzere, 117 öğrencinin eğitim gördüğü belirtildi. Merkezde eğitim gören öğrencilerin deşarj olabilmeleri, spor yapabilmeleri, zihinsel engelliler olimpiyatlarına hazırlanabilmeleri, sosyal ve kişilik yapılarının geliştirebilmeleri için, okul bahçesine, spor salonu, sergi ve satış yeri ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla talep edilen, ‘Çok Amaçlı Uygulamaevi Projesi’nin İl Özel İdaresi yatırım programına alınması teklif edildi.
     Meclis Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Fikret Seyfi Kaçar tarafından okunan rapor sonrasında yapılan müzakerelerin ardından, 2 uygulama evi projesi ile çok amaçlı salon projelerinin İl Özel İdaresi yatırım programına alınmasına oybirliği ile karar verildi. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.