Konyali Engellilerin Yardimina Cansuyu Koştu

Kategori : Genel |

KONYA  (CİHAN) – Milli Eğitim Bakanlığı ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri tekerlekli sandalye kampanyasında, Konyalı 75 engelli çocuğa tekerlekli sandalyeleri hediye edildi. Kampanyada, Türkiye genelinde toplam bin 700 engelli çocuk tekerlekli sandalyeye kavuşturuldu.
 İhtiyaç sahibi engellilere tekerlekli sandalye yardımında bulunmak için Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye genelinde ortaklaşa çalışma yapan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bin 700 engelli çocuk tespit etti. Konya’da da 75 engelli çocuk tespit eden dernek, düzenlediği dağıtım töreniyle engellilere tekerlekli sandalyelerini hediye etti.

 Adnan-Hadiye Sürmegöz İlk Öğretim Okulunda gerçekleştirilen törene Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Selçuklu Kaymakamı Şükrü Görücü, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Cemalettin Lafçı, Cansuyu Derneği Konya Temsilcisi Ahmet Gönç ve çok sayıda vatandaş katıldı. Dağıtım töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Cansuyu Derneğinin böyle bir faaliyeti gerçekleştirmesinden büyük memnuniyet ve mutluluk duyduğunu ifade etti. Cansuyu Derneği olarak 2 yıl önce faaliyetlerine başladıklarını belirten Cemalettin Lafçı, faaliyetlerine başladıkları günden bu yana dünya genelinde toplam 54 ülkeye yardım eli uzattıklarını söyledi. Lafçı, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yardım faaliyetlerinin bundan sonra da devam edeceğini aktardı.
 Cansuyu derneğini kurulduğu günden buyana büyük bir çaba içerisinde yardıma muhtaç insanlara ulaştığını anlatan Cansuyu Derneği Konya Temsilcisi Ahmet Gönç, amaçlarının Türkiye genelinde olduğu gibi Konya’da da tüm yardıma muhtaç insanların ellerinden tutabilmek olduğunu söyledi. Gönç, çalışmalar çerçevesinde Türkiye’nin en ücra köşesinde bulunan muhtaç insanlara dahi ulaştıklarını dile getirdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.