Kütahya’da Engellilere Yönelik İki Proje Onaylandi

Kategori : Genel |

KÜTAHYA (CİHAN) – Kütahya’da bedensel engelli vatandaşların yararlanması ve yetenekli sporcuların bedensel engelliler spor kulübü bünyesinde eğitilerek lisanslı sporcular haline getirilmesi için hazırlanan ‘Engelli Sporcuların Tekerlekli Sandalye Basketbol ve Havalı Silahla Atış Eğitimi Projesi’, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü tarafından kabul edildi.
Kütahya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gerçekleştirilen projenin amacı, özürlüler ve spor konularında temel oluşturan toplumsal problemler ortadan kaldırmak.

Proje sayesinde, özürlü bireylerin sosyal uyumu yönünde önemli bir adım oluşturan sportif etkinliklerin farklı yönleri ile ele alınması planlanıyor. Sponsor firmaların da yer aldığı projede, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü’nün 72 bin 647 YTL katkı yapacağı belirtildi.
Projenin uygulamaya geçirilmesiyle beraber bedensel engellilerin rehabilite edilerek topluma kazandırılması, engellilere sportif faaliyetlerde yetenek kazandırılarak sosyal birey haline getirilmeleri hedefleniyor.


 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.