Manavgat’ta Okullar Bir Gün Geç Açilacak

Kategori : Genel |

ANTALYA / MANAVGAT (CİHAN) – Antalya’nın Manavgat ilçesinde elverişsiz hava koşullarından dolayı ikinci dönem eğitim ve öğretime bir gün sonra başlanacak.
Manavgat Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, yaptığı yazılı açıklamada, bölgede yoğun sis ve şiddetli fırtına olması ihtimaline karşı okulların bir gün süreyle tatil edildiğini bildirdi.
Bilge, Antalya Valiliği’nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracığıyla yaptığı açıklamada Antalya ve çevresinde bugünden itibaren etkili sağanak yağış, kuvvetli fırtına beklenildiği ve rüzgar hızının zaman zaman saatte 80-100 kilometrenin üzerine çıkabileceğini belirttiğini ifade etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilge, öğrencilerin hava koşullarından olumsuz etkilenmemesi ve zarar görmemesi için Antalya Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 8 Şubat’ta ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim kurumlarının bir günlüğüne tatil edildiğini kaydetti.
Bilge, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personelin de 1 günlüğüne idari izinli sayılacağını bildirdi.
Öte yandan, Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin Merkezi verilerine göre ilçede sağanak yağış 12 Şubat tarihine kadar etkili olacak. En yüksek hava sıcaklığı 15 derece, en düşük ise 6 derece olacak. Nispi nem oranı ise yüzde 57-95 arasında seyir edecek.
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.