Mardin’de 12 Bin Özürlü Var

Kategori : Genel |

MARDİN (CİHAN) – Sakatlar Derneği Mardin Şube Başkanı Hasan Anuk, il genelinde 12 bin özürlü bulunduğunu söyledi.
    Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şube Başkanı Kazım Aksoy’un ziyareti sırasında konuşan Anuk, 9 özürlü üyeleri olduğunu belirtti. Açtıkları telkari kurslarında 60 civarında kişiyi istihdam ettiklerini ifade eden Anuk, “Avrupa Birliği projeleri kapsamında bir çok özürlü kardeşimize yeni iş imkanları oluşturuyoruz. İş adamlarımız her biri bir özürlüye iş imkanı sağlaması durumda özürlülerimizin hepsi birer iş sahibi olur.” dedi.

 
    MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Kazım Aksoy ise özürlülerin de toplumun bir parçası olduğunu hatırlattı. Herkesin birer özürlü adayı olduğunu ifade eden Aksoy. şunları kaydetti: “Bugün için dünya nüfusunun yüzde 10’unu aşkın bir kesimi engellidir. Her 10 kişiden biri engelli. Hepimizin ailesinde, çevresinde engelliler var. Ayrıca, engellilerin yüzde 70’i de sonradan engelli hale geliyor. Dolayısıyla bugün için engelli kardeşlerimize sağlayacağımız çeşitli kolaylıklar, kendimizin ya da bir yakınımızın da hayatını kolaylaştırabilir. Bu nedenle özürlü kardeşlerimize her zaman sahip çıkmamız gerekir.”
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.