Midyat’ta Engelliler İçin Komisyon Kuruldu

Kategori : Genel |

MARDİN  / MİDYAT (CİHAN) – Mardin’in Midyat ilçesinde, engelliler için 5 kişilik komisyon kuruldu. Komisyon, ilçede bulunan engellilerin bakım, sağlık ve tedavi gibi ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı olacak. Midyat Kaymakamlığı’nın talimatıyla kurulan komisyonda 1 doktor, 2 din görevlisi, 1 öğretmen ve 1 veteriner hekim görev yapacak. Heyette bulunan doktor, hükümet konağına gelemeyen yatalak hastaları evlerinde ziyaret ederek tedavilerini yapacak. Dr. Sertaç Çelebi, engelli ve bakıma muhtaç insanlara önem verilmesi gerektiğini söyledi. Komisyon sayesinde evden çıkamayan engellilerin ayağına gideceklarini anlatan Çelebi, böylece onların çektiği sıkıntıların son bulacağını kaydetti.     Kısa süre önce kurulan komisyonun 59 kişinin dosyasını incelediğini belirten Çelebi, “Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen kriterlere göre yüzde 60 görme özürlü ve yüzde 85 bedensel özürlü olan vatandaşlarımıza bakıcı desteği sağlanıyor. Heyet olarak yaptığımız çalışma sonunda mağdur vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.
    İki çocuğu özürlü olan İzzettin Şemin, “Köyden şehre gelirken zorlanıyorduk. Mardin’e gitmek daha çok sıkıtı veriyordu. Bu sayede daha rahat olduk bizi düşünenlere teşekkür ederim.” dedi.
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.