Minik Yüreklerden Anlamli Yardim

Kategori : Genel |

Çanakkale’deki özel bir ilköğretim okulunda eğitim gören 6 öğrenci, biriktirdikleri parayla satın aldıkları tekerlekli sandalyeyi engelli hükümlüye armağan etti.
     AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, özel bir ilköğretim okulunun 5-A sınıfında eğitim gören Ceylin Yangel, Nilhan Çaçan, Hüseyin Eray Gezen, Zeynep Kırkpınar, Burak Kav ile Berkay Gökhan ”Girişimcilik ve Takım Ruhu” konulu bir proje geliştirdi.
     Proje kapsamında yıl boyunca girişimcilik konusunda araştırma yapan, Çanakkale’deki iş adamları ve başarılı girişimcilerle görüşen öğrenciler, edindikleri bilgileri aileleriyle paylaştı.
     Bilgi ve deneyimleri hayata geçirebilmek amacıyla, ailelerinden toplam 500 TL borç alan öğrenciler, bu parayla satın aldıkları süs ve hediyelik eşyaları kordonboyunda oluşturdukları stantlarda sattı.
     Buradan elde ettikleri gelirin bir bölümüyle ailelerine olan borçlarını ödeyen öğrenciler, geri kalanıyla 6 tekerlekli sandalye satın aldı.
     Öğrenciler, bu sandalyelerden birisini Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan ve şeker hastalığı nedeniyle 2 ayağı kesilen hükümlü Ercan Özlenir’e armağan etti.
     Öğrencileriyle birlikte cezaevine gelen sınıf öğretmeni Sema Şakar, tekerlekli sandalyeyi hükümlü Özlenir’e teslim ettikleri törende yaptığı konuşmada, projenin konusunun girişimcilik, takım ruhu, yardımlaşma ve dayanışma olduğunu belirterek, ”Projenin amacı toplum hizmetinde bulunmaktı. Engellilere yardım etmeyi düşündük. Öğrencilerimizin bu projede çok başarılı olduklarına inanıyorum” dedi.
     Cezaevi Müdürü Orhan Toygar ise öğrenci ve öğretmenleri böyle bir proje oluşturdukları için kutlayıp, ”Bu çocuklarımız geleceğin büyük insanları olacaklardır. Bu yaşlarında bu şekilde düşünüp, çalışan çocuklardan bu memlekete faydadan başka hiç bir şey gelmez. Eminim, ülkelerine çok büyük hizmetleri olacaktır” diye konuştu.
     Hükümlü Özlenir ise sandalyenin alımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.