Niğde’de Akülü Araci Olmayan Engelli Kalmayacak

Kategori : Genel |

NİĞDE (CİHAN) – Niğde’de geçtiğimiz yıl başlatılan ve yerel yöneticilerin de tam destek verdiği ‘Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası’nda hedef tüm engellileri akülü araç sahibi yapmak.
    Vali Yardımcısı Polat Kara ve Merkez İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ramazan Ferhat, Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şubesi’nde yürütülmekte olan ‘Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası’ ve derneğin saptadığı ihtiyaç sahibi özürlülere SYDV’nin yapabileceği yardımlarla ilgili görüşmek üzere bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Sakatlar Derneği Niğde Şube Başkanı Aydın Yıldırım ve dernek mensupları hazır bulundular. 
    Derneğin Süleyman Fethi Caddesi Kapalı Spor Salonu Karşısı’ndaki merkezinde gerçekleşen ziyarette Niğde Valiliği’nin 14.01.2010 tarih ve 18 Sayılı olur izni kapsamında sürdürülmekte olan Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası hakkında bilgi alan Vali Yardımcısı Polat Kara ve SYDV Müdürü Ramazan Ferhat, ildeki özürlülere vakıf olarak ellerinden geleni yapma hedefinde olduklarını belirtti. Vali Yardımcısı Polat Kara, son durum hakkında bilgi aldığı kampanyanın öneminin altını çizdi.
    Dernek mensupları, Akülü Tekerlekli Sandalye Kampanyası’nın verimli bir şekilde sürdüğünü ifade etti.
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir