Ordu Bedensel Engelliler Basketbol Takimi Federasyon’a Gidiyor

Kategori : Genel |

ORDU (CİHAN) – Ordu Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, Yalova’da kendilerine yapılan saldırıya tepkis göstererek, haklarını aramak için Federasyon’a başvuracak.
    Yalova Spor Salonu’nda Yalova Bedensel Engelliler Basketbol Takımı ile Ordu Bedensel Engelliler Basketbol Takımı arasında oynanan ve ev sahibi takımın 68 – 44 üstünlüğü ile biten maçta çıkan olayların müsabakaya gölge düşürdüğü belirtildi. Ordu Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Başkanı Ahmet Bayrak,  maçın başında atılan konfetilerle oyunun konsantrasyonunun bozulduğunu savundu.
    Konfetiler nedeniyle hakemin maçı sık sık durduğunu belirten Bayrak, seyircilerin salondan çıkartılmamasına anlam veremedğini ileri sürdü.
    Bayrak, “Yalova Bedensel Engelliler Basketbol Takımı yöneticisi olduğunu öğrendiğimiz Alparslan Erkoç’un kardeşi Nihat Erkoç, maç bitiminde Ordu Bedensel Engelliler takımında oynayan oyunculara saldırdı. Engelli basket oyuncularına bu saldırının ardından konfeti ile de taraftarlar tarafından saldırı yapıldı. Bu saldırılara tepki gösteren bizler Emniyet güçlerinden yardım istedik. Devreye giren polisler, taşkınlık yapan Yalova Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Yöneticisi Alparslan Erkoç’un kardeşi Nihat Erkoç’u sahadan uzaklaştırdı.” dedi.
    Oyuncularına ve kendilerine yapılan saldırıyı kınayan Bayrak, “Saha da yenmekte var yenilmekte ancak bizim mağlup olmamıza rağmen bize yapılan saldırı hiç hoş olmadı. Yaşananları federasyona götürerek anlatacağız. Elimizden geleni yapacağım.  Kurulların uygulanması için haksızlığın giderilmesi çini için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunlar yapanların yanına kar kalmayacak.” açıklamasında bulundu.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.