Ordu Valiliği’nden Engelliye Araç Desteği

Kategori : Genel |

ORDU (CİHAN) – Ordu Valiliği tarafından düzenlenen törende engelli aracı ve çapa makinesi sahiplerine teslim edildi. Engelli aracı Dursun Bektaş’a, çapa aracı merkeze bağlı Bayadı köyünden Salih Kurul’a verildi.
    Dursun Bektaş ve Salih Kurul böyle bir araca sahip oldukları için çok memnun olduklarını söyledi. Toplam miktarı 8 bin 500 Lira olan çapa aracı için 2 yıl ödeme yapılmayacak ardından 5 yılda geri ödemesi yapılacak.
    Bu arada, Dursun Bektaş’a verilen araç çalışmayınca görevliler tarafından itilerek çalıştırılmaya çalışıldı. Bektaş’ın aracının eskimesi nedeniyle Konya’da yeni bir araç yaptırıldı. Ordu Valiliği önünde yapılan törende sahibine verilecek olan araç, törenden önce çalıştırılmak istendi.

 Ancak tüm gayretlere rağmen araç çalışmadı. Tören alanına eski aracı ile gelen engelli Dursun Bektaş’ın özürlü aracı kullanıcısı olması nedeni ile kullanabileceği düşünülerek direksiyona geçilmesi sağlandı. Ancak Bektaş’ın da tüm müdahalelerine rağmen araç çalışmayınca vurdurma yöntemi denendi. Bektaş direksiyona geçirildi, ardında ise 4 kişi aracı bir ileri bir geri iterek çalışması için uğraştı. Daha sonra çağırılan usta aracın hatasını gidererek çalışmasını sağladı.
     (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.