Ortopedik Engelliler Web Tasarim Kursunu Başariyla Tamamladi

Kategori : Genel |

ERZURUM (CİHAN) – Türkiye Sakatlar Derneği(TSD) ile İşkur İl Müdürlüğü’nün ortopedik engellilere yönelik düzenlediği bilgisayar web tasarım kursunu başarıyla tamamlayan 10 kursiyere, sertifikaları verildi. TSD ile İşkur tarafından geçen yıl açılan bilgisayar web tasarım kursu sona erdi. 5 ay süreli olarak web sayfa tasarım eğitimi alan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. TSD Şube Başkanı Sadullah Efe, özürlülerin kamuda istihdam edilmesinin eskiye göre çok zor olduğunu söyledi. Özel sektörde web sayfası tasarımcılara büyük ihtiyaç duyulduğunun ve bu amaçla söz konusu kursu düzenlediklerini ifade eden Efe, “Engellilerin eğitim seviyesi düşük olduğu için kamuda personel alımı sınavlarında başarısız oluyorlar. Kamuda istihdam şansı olmayan engelliler için tek şans kalıyor o da özel sektör. İnşallah kursiyerlerimiz ekmeklerini bu meslekten elde edecek.” diye konuştu.


    Web sayfa tasarım kursunu başarı ile tamamlayan doğuştan ortopedik engelli Mustafa Coşar, üniversete mezunu olmasına rağmen işsiz dolaştığını söyledi. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarih bölümü mezun olmasına rağmen kamu personeli sınavlarında başarısız olduğunu anlatan Coşar, işsiz kalmamak için web tasarım kursuna katıldığını dile getirdi. Web tasarım kursu sayesinde bir meslek sahibi olduğunu ifade eden Coşar, “Üniversite mezunu işsizler kervanına katıldım. Web sayfa tasarım kursu sayesinde bir meslek sahibi oldum. Özel sektörde iş bulup ekmeğini alnımın teri ile kazanmak istiyorum.” dedi. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.