Roman Vatandaş Engelli Çocuklarının Tedavi Masrafı Için Organlarını Satılığa Çıkardı

Kategori : Genel |

KÜTAHYA (CİHAN) – Kütahya’da yaşayan Roman vatandaş, işitme engelli 2 çocuğunu tedavi ettirmek için organlarını satışa çıkardı. İki yıldır tüm çabalarına rağmen iş bulamayan Ayhan Durak, organlarının satılık ilanını şehrin işlek caddelerine astı.
    Çalıştığı kiremit fabrikasından iki yıl önce çıkartılan Ayhan Durak, parasızlık nedeniyle işitme engelli çocuklarının tedavisini yaptıramayınca organlarını satılığa çıkardı. Roman vatandaş, Kütahya’nın işlek caddelerine Sevgi Yolu girişinde bulunan reklam tabelasının altına organlarının satılık olduğunu belirten ilanlar yapıştırdı.


    Ayhan Durak’ın eşi Nurhan Durak, kocasının 2 yıldır işsiz olduğunu belirtti. İşitme engelli iki çocuğunun tedavi masrafları için Sosyal Yardım Vakfı’ndan yardım aldıklarını açıklayan Nurhan Durak, eşinin tüm arayışlara rağmen işe giremediğini ifade etti. Bu sürede maddi sıkıntılar çektiklerini dile getiren Nurhan Durak, çocuklarının tedavi masrafları için eşine bir iş istedi.
(CİHAN)

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.