Sağir Ve Dilsiz Olmasina Rağmen Köşkerlik Yaparak Evini Geçindiriyor

Kategori : Genel |

HATAY / ERZİN (CİHAN) – Hatay’ın Erzin ilçesinde yaşayan Levent Dalkılıç, sağır ve dilsiz olmasına rağmen 10 yıldır köşkerlik yaparak evinin geçindiriyor. Levent Dalkılıç’ın çalıştığı işyerinin sahibi Hüseyin Taş, “Levent, 10 yıl önce babasının ısrarıyla yanımda çırak olarak işe başladı. Önceleri Levent’in bu mesleği öğrenip öğrenemeyeceği konusunda tereddütlerim vardı. Zamanla işine uyum sağladı. Çocukken sağır ve dilsizler okuluna gittiği için okuması ve yazması olan Levent ile yazışarak anlaşıyoruz. Artık birbirimize çok alıştık. O beni bakışlarımdan bile anlar hale geldi. Engelli insanları uzaklaştırmak yerine topluma kazandırmak bence önemli. Levent de bunlardan birisi.” diye konuştu.


    Levent Dalkılıç da, 4 yıl önce evlendiğini ve eşinin de kendisi gibi engelli olduğunu yazarak ifade etti.
Dalkılıç, yazılı açıklamasında, “Engelli olmamıza rağmen 3 yaşındaki çocuğumuz sağlıklı doğdu. Ailemi köşkerlik yaparak geçindiriyorum. Mesleğimi severek yapıyorum. Çevremde engelli dilencileri görünce üzülüyorum. Onlara da sahip çıkıldığında güzel işler yapacaklarına inanıyorum.” dedi.
    Lokanta işletmecisi Emrah Tunç da, kendisinin eleman bulmakta zorlandığını belirterek, “İnsanlar iş arıyor ama her işi yapmak istemiyor. Birçok insanın yapmak istemediği köşkerliği, Levent Dalkılıç engelli olmasına rağmen yıllardır başarıyla yapıyor. Onun mücadelesini takdir ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.