Sağir Ve Dilsiz Tamirci Ekmeğini Arabalardan Kazaniyor

Kategori : Genel |

KIRŞEHİR (CİHAN) – Kırşehir’de yaklaşık 20 yıl boyunca oto elektrikçisi olarak çalışan engelli vatandaş, hiç bıkmadan azimle çalışıp ekmeğini arabalardan kazanıyor.  
Kırşehir Kılıçözü Sanayi Sitesinde bulunan işyerinde yaklaşık 20 yıldır oto elektrikçisi olarak çalışan Mehmet Temur (35), hem duyamıyor hem konuşamıyor. Kırşehir’in Yağmurlu Köyü nüfusuna kayıtlı genç oto tamircisi, hem işitme hem de konuşma engelli olmasına rağmen müşterilerin akınına uğruyor. Müşterileriyle el ve parmak hareketleriyle anlaşabilen Mehmet Temur, kendi icat ettiği makine ile de otomobillerin kumandalarında meydana gelen arızaları anında tespit edip, tamirini gerçekleştiriyor.  
    Görme ve işitme engelli Temur’un ünü Amerika, Fransa, Almanya ve Hollanda’ya kadar ulaşırken, özellikle gurbetçilerin geldiği Temur Oto Elektrik adlı işyerinin önü bir dakika bile boş kalmıyor. Engelli olmasına rağmen işindeki ustalığı ile ün yapan Mehmet Temur’un müşterileri de kendisine methiyeler dizerken, müşterileriyle parmak ve elleri ile anlaşmaya çalışan Temur’a yanında çalışan çırağı yetişiyor.  (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.