Sanal Alemde Tanışan Engelliler Kayseri’de Buluştu

Kategori : Genel |

KAYSERİ (CİHAN) – Engellilerin 7 kişiyle başlattığı internet üzerindeki kampanyası, Türkiye’nin 20’ye yakın kentinden gelen 150 engellinin Kayseri’de buluşmasını sağladı. Kayseri’nin tarihi ve turistik yerlerinin yanı sıra Kadir Has Stadı’nı da gezen engelliler, sanaldaki arkadaşlık ve dostluk ortamını yaptıkları etkinlikle daha da pekiştirmenin sevincini yaşadı.
Engelli Kadircan Gökalp, internet üzerinden tanıştığı engelli arkadaşlarıyla etkinlik yapmak için harekete geçti. 7 arkadaşıyla sosyal paylaşım sitelerinde kampanya başlatan Gökalp, engellirin de yaşama hakkını olduğunu gösterircesine sanal alemde ne kadar engelli varsa bu kampanyaya dahil olması için çalıştı. Kampanya sonucunda 20 kentten 150 engelli Kayseri’de buluştu.


Başta Ticaret Odası ve birçok kamu kurumun destek verdiği özürlüler için Kayseri turu hazırlandı. İlk önce Pastırmacılar Parkı’nda kahvaltı yapan 150 engelli, ardından Kadir Has Stadı’nı gezdi. Stadın ardından Erciyes Dağı’nda eğlenen engelliler, birçok tarihi ve turistlik yerleri de gezdi. İnternet sayesinde edindikleri dostluğu Kayseri’de buluşarak, gerçeğe yansıtan engelliler, lunaparkta da eğlencenin tadını çıkarttı.
Kampanyanın baş mimarı olan Kadircan Gökalp, internette 7 arkadaşıyla başlattıkları etkinliğin bu kadar çabuk sonuç vermesinden dolayı çok sevinçli olduklarını söyledi. Gökalp, birçok sivil toplum örgütünün desteğiyle Kayseri turu gerçekleştirdiklerini belirterek, 20 ilden gelen diğer engelli dostlarına Kayseri’yi tanıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Gökalp, “Bizim amacımız internet üzerinden sürdürdüğümüz bu dostluğun kalıcı olabilmesini sağlamaktı. Bu nedenle internette tanıştığım tüm engellileri Kayseri’ye davet ettik. 20’ye yakın kentten 150 öğrenci Kayseri’ye geldi. Onlara Kayseri’nin yeni yapılan yatırımlarını gezdirdik. Kayseri’ye hayran kaldılar.” diye konuştu. Hiçbir dernek ile alakalarının bulunmadığını belirten Gökalp, kendilerine destek veren tüm kurumlara teşekkür etti.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.