Sd Derneği İle İş-Kur Tarafindan Düzenlenen Meslek Edinme Kursu Sona Erdi

Kategori : Genel |

(CİHAN) – Gaziantep’te faaliyet gösteren Antepli Şahin Sağır ve Dilsizler Derneği ile İş-Kur tarafından düzenlenen meslek edinme kursu sona erdi. 6 ay süren eğitimlerde kursiyerlere, işitme engelliler bilgisayar işletmenliği eğitimi verildi. Eğitim gören 19 kursiyer kursu başarıyla bitirdi. Dernek binasında düzenlenen törenle tüm kursiyerlere belge verildi. Antepli Şahin Sağır ve Dilsizler Derneği’nde düzenlenen törene, Gaziantep İş-Kur Müdürlüğü’nden Ramazan Nehir, Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyon Başkanı Ercüment Tanrıverdi, Başkan Yardımcısı Sedat Özcan, Antepli Şahin Sağır ve Dilsizler Derneği Başkanı Ayhan Yıldırım, kursiyer ve üyeler katıldı.


 Törende konuşan Antepli Şahin Sağır ve Dilsizler Derneği Başkanı Ayhan Yıldırım, “İşitme engelliler iş bulma konusunda bir takım sıkıntılar yaşıyor. Bu arkadaşlarımızın iş bulmalarını kolaylaştırmak için işitme engelliler bilgisayar işletmenliği kursu düzenledik. Kursumuz büyük ilgi gördü ve tüm kursiyerlerimiz başarılı oldu. Hepsini kutluyorum.” dedi.
Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyon Başkanı Ercüment Tanrıverdi ise yaptığı açıklamada, “İşitme engelli arkadaşlarımız Türkiye’de çok önemli firmalarda ve kurumlarda çalışmaktalar. Çalışan arkadaşlarımızın verimi, sağlamlardan daha yüksek. Bunu farkeden işveren bizden işitme engelli personel talep ediyor. Aynı sistemin Gaziantep’te de olmasını istiyoruz. Kursu başarıyla bitiren arkadaşlarımıza iş verildiği takdirde ne kadar verimli ve işlerine sadık insanlar olduğunu görecekler. Sanayi kenti olan Gaziantep’de engelli arkadaşlarımızın işsiz kalması bizi üzüyor. Bu kursta emeği olan tüm arkadaşlarımızı kutluyorum.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından tüm kursiyerlere ve kursa emeği geçenlere belge ve plaket verildi. Kursiyerler içerisinde üstün başarı gösteren, Ömer Bozkurt, Murat Zengin ve Mustafa Kırmızı’ya başarı plaketi verildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.