Side’de Doğa Yürüyüşü Yolu Engellilere Uygun Hale Getirildi

Kategori : Genel |

ANTALYA / MANAVGAT (CİHAN) – Antalya’nın Manavgat ilçesi Side plajında doğa yürüyüşü yolu istinat duvarının bin 500 metresi tamamlandı.
Side Belediyesi’nin 45 gün önce yaptırmaya başladığı 3,5 kilometre uzunluğundaki yolun turizm sezonuna hazır hale getirileceği belirtildi. Side Belediye Başkanı Abdulkadir Uçar, 3 bin 500 metre uzunluğundaki doğa sporları yürüyüşü yolunun yüzde 50’sinin yapıldığını, yolun Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından açılacağını söyledi. 
    Plajda yol yapımıyla birlikte kanalizasyon sorununa köklü çözüm üretildiğini belirten Uçar, döşedikleri borularla birlikte 2010 turizm sezonunda Side sahillerine bir damla kanalizasyon atığının karışmayacağını kaydetti. Uçar, “Side plajında yaptığımız doğa yürüyüşü yolunu sezona yetiştireceğiz. Yıkım sonrası alanda hızlı bir çalışma başlattık. Side plajında yapacağımız düzenleme ve yürüyüş yoluyla dünyanın sayılı kumsalları haline getireceğiz. Bu sezon turistler Side plajına gelince çok şaşıracak. Doğa yürüyüşü yolunda yaşlı ve engelli turistler günün 24 saati yürüyebilecek. Doğa yürüyüşü yolunda gece aydınlatması da yapacağız. Side plajı dünyanın sayılı Nordic Walking(İskandinav yürüyüşü) sporu yapım alanlarında biri.” diye konuştu.
    Uçar, yeni turizm sezonunda Side plajına başta seyyar satıcılar olmak üzere turistleri rahatsız edecek kişilerin girmesine izin vermeyeceklerini de sözlerine ekledi. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.