Sivas’ta Engeller Kaldiriliyor

Kategori : Genel |

SİVAS  (CİHAN) – Sivas Valiliği, kamu hizmeti veren binaların fiziki durumlarının araştırılması ve engelli vatandaşlara hizmet vermeye uygun olup olmadığının incelenmesi için bir komisyon kurdu. Komisyon, kamu kurumlarındaki engelli çalışan sayısını tespit ettikten sonra buraların engellilerin giriş ve çıkışlarına imkan verip vermediğini rapor edecek. Hazırlanan rapora göre; binalarda engellilere yönelik fiziki değişikliklerin yapılması planlanıyor. Sivas Valilik binasının üst katlarına engelli vatandaşların da girebilmesi için asansör yapılması yönünde başlatılan çalışmanın ardından, diğer kamu binaları da mercek altına alındı. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Bayındırlık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivas Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Engelliler Derneği’nden birer üyenin katılımıyla oluşturulan komisyon, kamu binalarının fiziki durumunu inceleyerek bir rapor hazırlayacak.


 Binalarda incelemelerini sürdüren komisyon üyelerinin, hazırlayacakları raporu 6 Ocak Çarşamba günü Vali Veysel Dalmaz’a sunması bekleniyor. Valilik, oluşturulacak komisyon raporu doğrultusunda engelli vatandaşlara uygun olmayan binalarda çalışma yapılmasını ve binaların engelli vatandaşlara uygun hale getirilmesini isteyecek.
 Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında yapılacak olan bu çalışma sonrasında engelli vatandaşlar, kamu binalarına giriş çıkışlarda sorun yaşamayacak. Ayrıca, Valilik tarafından oluşturulan komisyon, ilçe belediyelerine de bir yazı göndererek bundan sonra yapılacak binalarda engelli vatandaşlara yönelik düzenleme yapılması şartını getirdi. Komisyon, ilçe belediyelerinden, engelli vatandaşlara uygun yapılmayan binalara ruhsat vermemesini de istedi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.