Sivas’ta İşitme Engelliler Kur’an-I Kerim Öğrendi

Kategori : Genel |

Sivas İşitme Engelliler Derneği üyesi 7 işitme engelli, Sivas Müftülüğünce düzenlenen kursta Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi.
İşitme Engelliler Derneğinin talebi üzerine düzenlenen ve 1.5 yıl süren kursa katılan işitme engellilere, Ulu Camisi’nde düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
Sivas Müftüsü Yusuf Şahin, burada yaptığı konuşmada, Ulu Camisi’nde imam Abdullah Koç ve müezzin Şaban Demir tarafından hafta sonları işitme engellilere kurs verildiğini söyledi. İşitme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Epik’in, bu kursun açılması için kendilerine geldiğinde, bunu nasıl yapabileceklerini düşündüklerini anlatan Şahin, kurs sonunda alınan başarının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.
         İşitme engellilerin heyecanının diğer kişilere de örnek olmasını isteyen Şahin, ”İşitme engeli kardeşlerimize işaret diliyle Kur’an-ı Kerim öğrettik” dedi.
         İşitme engellilerin Kur’an-ı Kerim öğrenmesine katkıda bulunan din adamlarına da teşekkür eden Şahin, ”Bu çabanın, gayenin Allah nezdinde boş kalmamasını diliyorum. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum” diye konuştu.
         İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Bilge de bu çalışmanın Türkiye ve Sivas’ta örnek olduğunu belirtti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir