Sokakta Kalan Ailenin Yardımına Belediye Başkanının Eşi Koştu

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – İzmir’in Karşıyaka ilçesinde 14 yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından sol bacağı kesilen ve kirayı ödeyemediği için anneler gününe sayılı günler kala sokağa atılan 3 çocuk annesi Feride Tekir’in (44) yardımına Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’nın eşi Oya Tatı koştu. Parkta kalan aileyi ziyaret eden Oya Tatı ve Buca Belediyesi Geçici Barınma Merkezi Müdürü Gülden Uudağ ailenin sorunlarını dinledi. Belediye aracıyla geçici barınma merkezine yerleştirilen Feride Tekir ve çocukları Oya Tatı’ya yaptığı yardımdan dolayı teşekkür etti.
    14 yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından sol bacağı kesilen ve hayatına koltuk değnekleriyle devam eden 44 yaşındaki 3 çocuk annesi Feride Tekir, anneler gününü kutlamaya birkaç gün kala ev kirasının tamamını ödeyemeyince ev sahibi tarafından sokağa atıldı. 22 yaşındaki Gamze, 12 yaşındaki ikizleri Gürkan ve Gürhan ile sokakta yaşam mücadelesi veren engelli Feride Tekir’in durumunu gazetelerde çıkan haberlerden öğrenen Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’nın eşi Oya Tatı, ailenin yaşadıklarından etkilenerek yardımlarına koştu.


    Buca Belediyesi Geçici Barınma Merkezi Müdürü Gülden Uludağ ile birlikte ailenin kaldığı parka gelen Oya Tatı, Tekir ailesinin sorunlarını dinledi. Aileyi belediyenin aracıyla geçici barınma merkezine götüren Oya Tatı, burada aileyle birlikte yemek yedi. Pazartesi gününe kadar ailenin barınma merkezinde kalacağını ifade eden Oya Tatı, “Aile pazartesi gününe kadar burada bizim misafirimiz olacak. Ben de bir anneyim. Hiçbir annenin sokakta kalmasını istemem. Gazetelerde haberleri görünce çok üzüldüm. Ailenin tüm sorunlarını hep birlikte çözeceğiz” dedi.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.