Statlarda Engelli Tribünleri Oluşturulacak

Kategori : Genel |

Türkiye Futbol Federasyonu, statlarda engellilerin maç izleyebileceği özel tribünlerin oluşturulması için çalışma başlattı. Futbol Federasyonu Engelli Koordinasyon Kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda, Türkiye’de bulunan bütün statlarda ”HERKESiçinFUTBOL” (HİF) tribünleri oluşturulması planlanıyor. Bu tribünlerde engelli vatandaşlar ücretsiz olarak maçlarını izleyebilecekler. Bu doğrultuda HİF tribünlerinden daha fazla engelli vatandaşın faydalanması için kendi refakatçileri yerine, federasyon tarafından görevlendirilen kişiler yardımcı olacak.
         Futbol Federasyonu çalışma için ilgili engelliler spor federasyonlarına yazı göndererek izlenmesi gereken yollarla ilgili görüş istedi.
         Federasyonlara gönderilen yazıda, engellilere refakat edebilecek görevli sayısı, engellilere uygulanacak öncelik kriterleri ve maçlara gelmek isteyen engelli vatandaşlarla nasıl iletişime geçilebileceği yönünde önerileri soruldu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.