Sürücüleri ”Engelleriyle” Uyardilar

Kategori : Genel |

Karabük’te, geçirdikleri trafik kazası sonucu engelli olan iki genç, radar kontrolüne katılarak hız yapan sürücüleri uyardılar.
     Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, Karabük Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri, daha önce aşırı hız yüzünden kaza yaparak yürüme engelli Volkan Güngör (27) ve Osman Yılmaz (30) ile trafik uygulaması yaptı.
     Safranbolu kara yolundaki kontroller sırasında aşırı hız nedeniyle ceza kesilen sürücülerle sohbet eden Güngör ve Yılmaz, yaşadıkları kaza ve sonrasında nasıl engelli olduklarını vatandaşlara anlatarak uyarılarda bulundular.
     Yılmaz, kemeri takılı olmasına rağmen 120 kilometre hızla yaptığı kaza sonucu genç yaşta tekerlekli sandalyeye mahkum olduğunu belirterek, ”Bize bakın ona göre hız yapın. Hayatınızı ve geleceğinizi riske atmamak için trafik kurallarına uyun” dedi.
     Güngör de ”Bana hiç bir şey olmaz” diyerek hız yapıldığını ancak yaşanan felaketin ardından pişmanlığın fayda etmediğini kaydetti.
     Aşırı hız nedeniyle ceza kesilen çok sayıda sürücü, Güngör ve Yılmaz’ın uyarılarının kendilerin için ders olduğunu kaydetti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.