Taşliçay’da Görme Engelliler ‘Yeşer Düşler Projesi’ İle Moral Bulacak

Kategori : Genel |

AĞRI (CİHAN) – Taşlıçay Kaymakamlığı’nca başlatılan ve öğretmenler tarafından yürütülen ‘Yeşeren Düşler Projesi’ ile görme engellilerin moral kazanması sağlanacak.
    Proje kapsamında Ağrı Görme Özürlüler Birliği Derneği (GÖRBİR)’nin katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Atatürk Kültür Salonu’nda düzenlenen toplantıya Taşlıçay Kaymakamı Ercan Ateş, GÖRBİR Derneği başkanı Aslan Kaya, görme engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
    Kaymakam Ercan Ateş başkanlığında yapılan toplantının açılış konuşmasında Kaymakam Ateş, engelli vatandaşların tüm ihtiyaçlarını devlet olarak ve GÖRBİR Derneği’nin katkıları ile aşmaya çalıştıklarını belirttti. Engelli olmanın bir tercih olmadığını, her an herkesin başına gelebileceğini hatırlatan Ateş, “Ülke genelinde engelli vatandaşlarımıza hak ettikleri değerin verilmesi insanlık görevimizdir.” dedi.

 
    Proje ekibi üyesi Buğra Özat’ın hazırlamış olduğu slayt gösterisi ile proje hakkında bir brifing sunuldu. Projenin oluşturulma amacı, kapsamı ve bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında geniş bilgilere ve fotoğraflara yer verildi. Etkinliklere de değinen Buğra Özat, bahar mevsiminin gelmesiyle faaliyetlere hız verdiklerini belirtti. Özat, yakın zamanda ilçedeki engelliler yararına konseri verileceğini söyledi.
    Ağrı GÖRBİR Derneği Başkanı Aslan Kaya da derneklerinin görme engelli vatandaşlara sunduğu eğitim ve diğer imkânlardan söz etti. Görme engellilerin moralli olmasının önemini aktaran Aslan Kaya, ”Her şey insanlar için. Bizler rahatsızlığımızla yaşamaya alıştık ve kendimizi diğer insanlardan daha engelli görmüyoruz.” diye konuştu.     Toplantıya katılan görme engelli vatandaşlar ve yakınları projeden ve ilgililerin ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. (CİHAN)

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir