Tek Kollu Ve Tek Parmaklı Öğrencinin Yaptığı Resimler Büyük Ilgi Gördü

Kategori : Genel |

KARS (CİHAN) – Kars’ta doğuştan engelli ilköğretim öğrencisi Muhammer Alkan, yaptığı yağlı boya resimleri ile görenleri hayrete düşürüyor. Alkan’ın, Kars merkezde açılan sergide bulunan 20 eseri ziyaretçilerden tam not aldı. Gazi Ahmet Muhtar Paşa (GAMP) Konağı Sergi Salonu’nda açılan Derinöz Köyü Resim Sergisi’ne doğuştan engelli Alkan’ın yaptığı resimler damgasını vurdu. Muhammer Alkan ve okulun ana sınıfı öğrencilerinin resimlerinin yer aldığı serginin açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Recep Aktaş, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve Muhammer Alkan yaptı. Kars’ın Digor ilçesine bağlı Derinöz köyünde doğuştan sol eli olmayan, sağ elinde ise tek parmağı bulunan 7’nci sınıf öğrencisi Muhammer Alkan (13)’ın yaptığı yağlı boya resimleri görenleri hayrete düşürdü.


Göz alıcı ve dikkat çekici resimleriyle davetlileri büyüleyen Alkan, ziyaretçilerin ilgisi karşısında çok sevindi. Güzel Sanat Lisesi’nde eğitim almak ve atölye açmak istediğini belirten Alkan, ünlü ressamlardan da destek istedi. Serginin hatıra defterine de duygularını dile getiren Alkan, en çok doğa, meyve ve insan resimleri çizmeyi sevdiğini söyledi.
Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve Milli Eğitim Müdürü Recep Aktaş da resimler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini ifade etti. Aktaş, gerekli destekleri vereceklerini sözlerine ekledi.
Okulun Resim öğretmeni Füsun Kocaer ise öğrencisi Muhammer Alkan’ın resim yapma yeteneği ve azmine hayran olduğunu, Alkan’ın ileride çok ünlü bir ressam olacağına inandığını vurguladı. Sergi iki gün açık kalacak.

(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.