Tekerlekli Sandalye Basketbol Genç Milli Takim’da Hedef İlk Dörde Girmek

Kategori : Genel |

ADANA (CİHAN) – Adana’da düzenlenen Tekerlekli Sandalye Basketbol 22 Yaş Altı Gençler Avrupa Şampiyonası, yarın Türkiye ile İtalya arasında oynanacak karşılaşmayla başlayacak.
 Şampiyona öncesinde takımlar son hazırlıklarını maçların oynanacağı spor salonlarında yaparak maç saatini beklemeye başladı.  Şampiyonanın açılış maçında yarın saat 20.00’de, Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda İtalya ile karşılaşacak Türkiye, 11 Temmuz’a kadar sürecek turnuvada; B grubunda yer alan İtalya’nın yanında İngiltere, Almanya ve Belçika’yla mücadele edecek.
 Milli Takım Antrenörü Mehmet Önüt, Şubat ayından beri yapılan çalışmaların ardından Genç Milli Takımın oluşturulduğunu söyledi. 60 oyuncu arasında yapılan değerlendirmelerden sonra 13 kişilik bir kadroyla şampiyonaya geldiklerini dile getiren Önüt, 17 Haziran’dan beri Adana’da kampta olduklarını belirterek, ilk hedeflerinin ilk 4’e girerek Paris’te yapılacak dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanmak olduğunu belirtti.

Dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandıktan sonra Adana’da kupayı kaldırmak istediklerini dile getiren antrenör Önüt, bütün basketbol severleri maçlara beklediklerini kaydetti.
 Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Başkanı Ali Duran Karakaya, yarın yapılacak açılış töreninin ardından oynanacak İtalya maçını kazanmayı arzuladıklarını belirtti. Şampiyonada iyi bir derece elde etmeyi istediklerini aktaran Karakaya, “İlk önce ilk 4’e girmek ardından da kupayı kaldırmak en büyük hedefimiz. Oyunculara güveniyoruz. Adanalıların desteğini bekliyoruz” dedi.
 Turnuvanın iddialı takımlarından Hollanda, 4 Temmuzda oynanacak İsveç maçının hazırlıklarını Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda yaptıkları taktik idmanla sürdürdü. Hollanda Milli Takımının Antrenörü Luc Vergoossen, Adana’da çok iyi bir ortam bulduklarını söyledi. İyi bir derece elde ederek ülkelerine dönmenin hesaplarını yaptıklarını aktaran Vergoossen, spor severlere iyi maçlar izlettireceklerini kaydetti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.