Tekerlekli Sandalyeyle Teniste Türkiye’yi Temsil Edecek

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun hediye ettiği özel yapım tekerlekli sandalyeyle Hollanda’da yapılacak uluslararası tenis turnuvaya katılacak olan Osman Tarın, şampiyonluk sözü verdi.
 Yaklaşık iki yıldır tekerlekli sandalye tenisi oynayan, doğuştan kemik erimesi hastası 15 yaşındaki Osman, 30 Temmuz ile 5 Ağustos 2008 arasında Hollanda’da düzenlenecek ITF International Junior Wheelchair Tennis Camps’te yarışacak. Geçen yıl aynı şampiyonada gençler kategorisinde üçüncü olan Osman, bu sene daha da azimli olduğunu ve birinciliğe ulaşacağını söyledi.
 Kendi tekerlekli sandalyesinin eskimesinden dolayı Başkan Kocaoğlu’ndan yenisini istediğini anlatan Osman, “Başkanımız Aziz Kocaoğlu’na çok teşekkür ederim.

Hollanda’daki şampiyonaya bu tekerlekli sandalyeyle katılacağım. Birinci olarak ülkeme kupayla dönmek istiyorum. Kupayı kazanırsam Başkan’a armağan edeceğim.” dedi.
 İnkılap İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi olan Osman Tarın, aynı zamanda Ortopedik Özürlüler Rehabilitasyon Spor Kulübü’ne bağlı olarak spor yapıyor. Tenis hocası Osman Yıldız’ın antrenörlüğünde tekerlekli sandalye tenisini iki yıldır oynamasına rağmen çok başarılı olan Tarın, “Çalışarak bugüne kadar geldim. Benim gibi engelli gençler de gerek tenis gerekse okçuluk, basketbol gibi diğer branşlarda spor yapabilir. Kişinin engelli olması, spor yapmasına engel değildir. Ben sporla uğraşırken engelimi unutuyorum. Teniste çok ileri giderek uluslararası çapta bir sporcu olmak ve ülkemin adını dünyaya duyurmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.