Tesyev’den Burs Alan Engelli Öğrenciler İstanbul’da Bir Araya Geldi

Kategori : Genel |

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’ndan (TESYEV) burslu olarak üniversitede okuyan 250 engelli öğrenci, İstanbul’da bir araya geldi.
         Ataşehir’de bulunan The Green Park Otel’de düzenlenen etkinlikte konuşan TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer, vakıftan burs alan 400 öğrenciden, üniversitelerde okuyan 250’sini kaynaşmalarını sağlamak amacıyla bir araya getirdiklerini söyledi.
         Engelli öğrencilerin yaşadıkları kentlerde ve öğrenim gördükleri okullarda çeşitli zorluklar yaşadıklarını kaydeden Kocaömer, etkinlikte öğrencilerle sorunları konuşacaklarını ve bu doğrultuda vakıf olarak problemleri çözmek için gerekli girişimlerde bulunacaklarını anlattı.


         TESYEV’in eğitim burslarını karşılıksız verdiğini kaydeden Kocaömer, ”Biz hiçbirinizden yarın okullarınızdan mezun olduğunuz zaman ‘gelin mecburi hizmet yapacaksınız’ demiyoruz. Tek beklentimiz, sizlerden sonra gelecek nesiller için bu vakfa sahip çıkmanız. Ben içinizden hiçbirini engelli olarak görmüyorum. Biz sizden sadece bize destek olmanızı ve yol göstermenizi istiyoruz” dedi.
         Gün boyu sürecek etkinlikte, engelli öğrenciler için müzik dinletisi sunulacak ve öğrencilerin birbirleriyle tanışıp kaynaşmaları sağlanacak.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir