Tff Başkani Doğan’dan Zihinsel Engelliler Futbol Takimina Destek

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Zihinsel Engelliler Futbol Milli Takımı’nı ziyaret etti. Özel Olimpiyatlar Avrupa Futbol Kupası’na hazırlık amacıyla Burhan Felek Spor Kompleksi Milli Takımlar Kamp Eğitim Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren sporcuları ziyaret eden Hasan Doğan, başarı dileklerinde bulundu ve çeşitli hediyeler verdi. Ziyarete, Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu Onursal Başkanı Dilek Sabancı, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lutfi Arıboğan, Zihinsel Engelliler Federasyonu Başkanı Tarık Bitlis ve Özel Sporcular Derneği Başkanı Necmettin Aydın da katıldı.


 Hasan Doğan, ziyarette futbolcularla tek tek ilgilenirken, Avrupa Kupası için de onlardan başarı sözü aldı. Doğan, Futbol Federasyonu Başkanlığı’nın en keyifli tarafının bu tür organizasyonlar olduğunu belirterek, ”Bu arkadaşlarımıza yardımcı olmak, bizim sosyal sorumluluk görevimizdir. Bu tür projelere yardımcı olmak bizler için mutluluk vericidir” dedi.
 Doğan, bundan sonra yapılacak statlarda engellilerin de göz önüne alınmasını sağlayacaklarını da kaydetti.
 Dilek Sabancı ise federasyonun desteğinden dolayı son derece mutlu olduklarını kaydederek, ”İnşallah el ele çok daha güzel şeyleri birlikte yapacağız” ifadelerini kullandı.
 Bu arada, ziyaret sırasında Dilek Sabancı’ya Futbol Federasyonu Engelliler Futbol Koordinasyon Kurulu Onursal Başkanlığı, Hasan Doğan tarafından teklif edilirken, Dilek Sabancı da bu görevden onur duyacağını belirterek teklifi kabul etti.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.