Toki Özürlüler Için Özel Konut Üretecek

Kategori : Genel |

ERZURUM (CİHAN) – AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi ve Erzurum Milletvekili Muzaffer Gülyurt, Başbakan’ın talimatıyla, TOKİ’nin özürlüler için özel konut üreteceğini açıkladı.
    Sakatlar Haftası nedeniyle AK Parti Millletvekili Prof. Dr. Muzaffer Gülyurt, beraberinde partisinin Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç ve Gençlik Kolları Başkanı Zafer Tarıkdaroğlu ile Türkiye Sakatlar Derneği Şubesi’ni ziyaret etti.
    Milletveki Gülyurt, geçen cuma günü gerçekleştirilen MKYK toplantısında, Başbakan Erdoğan’ın, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’a, özürlüler için özel konutlar üretilmesi için talimat verdiğini kaydetti. Hükümet olarak özürlülere büyük önem verdiklerini ve bu

amaçla da özürlüler yasasında çeşitli değişikliğe gittiklerine değinen Gülyurt, “Özürlülere hizmet, vatandaşlık ve insanlık görevi. Sayın Başbakan, özürlülerin sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Bu amaçla son MKYK toplantısında, benim yanımda TOKİ Başkanı’na, özürlülerin rahatça kullanabileceği konut inşaatı yapılması için talimat verdi.” dedi.
    Gülyurt, anayasa değişikliği paketinin birinci maddesinde kadın-erkek eşitliği ile özürlü ve yaşlılara pozitif ayrımcılığı içeren maddenin TBMM’den geçtiğini ve referandumdan da geçmesi halinde özürlülerin sosyal yaşamda daha aktif hale geleceklerini vurguladı. Gülyurt, “Referanduma desteğinizi bekliyoruz. Çünkü sizlerle ilgili çok önemli yasal değişiklik ve pozitif ayrımcılıklar var.” diye konuştu.

‘AYVA İYİ Kİ GÖRMÜYOR’
Başbakan Erdoğan’ın, milletvekilleri içinde en fazla görme engelli Lokman Ayva’yı sevdiğini ve ayrı bir değer verdiğini de sözlerine ekleyen Milletvekili Prof. Dr. Muzaffer Gülyur, “Lokman Ayva çok özel birisi. Deha. Allah’tan gözleri görmüyor. Ya bir de gözleri görseydi ne olurdu, düşünmek bile istemiyorum.” diye espri yaptı. Dernek Şube Başkanı Sadullah Efe de özürlülerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdi.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.