Trawinski Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvasi 1 Ekim’de Başliyor

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – Dr. Trawinski adını taşıyan ve İstanbul’da iki yılda bir düzenlenen Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası 1- 4 Ekim tarihleri arsında yapılacak.
    Ataköy Ahmet Cömert Spor Salonu’nda saat 11.00’da 5. Uluslararası Dr. Trawinski Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası öncesinde düzenlenen toplantıda, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı Başkanı Yavuz Kocaömer, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Gümüş yer aldı. Toplantıda konuşma yapan Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı Başkanı Yavuz Kocaömer, Türkiye verilen eğitimi eleştirdi. Kocaömer, “Bugün okullarda genç sporcular var. Bunların kamplara katılması lazım. Bizler sahte raporlarla bu çocuklarımızın sınıfta kalmamsı için uğraşıyoruz. Böyle bir eğitim sistemimiz var. Eğitim temelden başlatılmalıdır. Bu yüzden spor il müdürleri, spor bakanları bunların takipçisi olmalıdır.”diye konuştu.  
    Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar da, 13 branşta Avrupa’da en büyük bedensel engelli federasyonlarından biri olduklarını belitti. Gülpınar, “Sadece basketbol ligimizde 57 takım oynuyor. Yine bu sırada Avrupa’de en büyük tekerlekli sandalye liglerinden birini düzenliyoruz. Türkiye’ye borcunu ödeyen bir federasyonuz.”açıklamalarına yer verdi.  
 
İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Gümüş ise, Böyle bir organizasyonda ev sahibi olmaktan gurur duyduğunu söyledi.
 
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.