Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şubesi: Meb Sınavlarına Girecek Engellilerden 100 Tl Alınmasın

Kategori : Genel |

ERZURUM (CİHAN) – Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın, 5 bin engelli personel alımı yapacağı sınavlarda özürlülerden 100 TL alacak olmasına Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe
tepki gösterdi.
    MEB’e bağlı okul ve kurumlarda, ‘sakatlık oranı en az yüzde 40’ olan özürlü öğretmen, memur ve hizmetli alımı yapılacak olması, engelliler arasında buruk sevince neden oldu.
    TSD Şube Başkanı Sadullah Efe, MEB’in Erzurum’da da 40 memur ile 52 özürlü alımı yapacağını dile getirdi. Efe, MEB’in sınava girecek özürlülerden 100 TL para istemesinin sınava katılan engelli sayısını azaltacağını öne sürdü.

 
    Engelli ailelerinin çoğunun açlık sınırının altında yaşadığını ve sınav için kendilerinden istenen 100 lirayı temin etmekte zorluk yaşayacağına işaret eden Dernek Şube Başkanı Efe, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5 bin sakat personel alımı yapacak olması bizleri önce sevindirdi. Ancak, sınava girecek engellilerden 100 Lira sınav harcı istenmesi bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sınav harcını en az yüzde 50 aşağı çekmesi ya da tamamen kaldırmasını isbtiyoruz.” dedi.
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.