Türkiye Özel Sporcular Derneği Karma Futbol Projesi

Kategori : Genel |

Edirne’de, Türkiye Özel Sporcular Derneği Karma Futbol Projesi kapsamında, zihinsel engelli öğrenciler ile Trakya Üniversitesi (TÜ) öğrencileri karma futbol maçı yaptı.
     Türkiye Özel Sporcular Derneği ile Trakya Üniversitesi (TÜ) işbirliğinde düzenlenen futbol maçına, Keşan Gazi İlköğretim Okulu ve İş Okulu, Edirne Arda Özilke Özel Eğitim Okulu ve İstanbul İlk Yaz Özel Eğitim Okulu öğrencileri katıldı.
     Özel Sporcular Derneği Karma Futbol Proje Koordinatörü Serkan Ovatman, TÜ’nün Balkan Yerleşkesi’ndeki halı sahada yapılan karşılaşma öncesi yaptığı açılış konuşmasında, Karma Futbol Projesi’nin, engelli bireylerin topluma entegrasyonunu sağlamayı amaçladığını söyledi.
     Özel Sporcular Derneği Karma Futbol Projesi’ne destek oldukları için Trakya Üniversitesi yetkililerine teşekkür eden Ovatman, ”Karma Futbol Projesi, zihinsel engelli bireyleri, zihinsel engeli olmayan bireylerle aynı futbol takımlarında bir araya getirerek, kaynaştırmayı hedefleyen bir projedir. TÜ’nün bu projede yanımızda olduğunu görmek bizi yüreklendirdi” dedi.
     TÜ Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlhan Toksöz de üniversitenin, zihinsel engellilerin topluma entegrasyonuna katkı vermesinden dolayı gururlu ve mutlu olduklarını belirtti.
     Konuşmaların ardından Ovatman, Türkiye Özel Sporcular Derneği Onursal Başkanı Dilek Sabancı adına Toksöz’e şilt verdi.
     Daha sonra, Ovatman’ın başlama vuruşunu yaptığı karma maçta zihinsel engelli öğrenciler, TÜ Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileriyle maç yaptılar.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.