Türküler Spastik Çocuklar İçin Söylendi

Kategori : Genel |

BURSA  (CİHAN) – Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Yeşil Bursa Sevgi Gezeği tarafından düzenlenen, gezek kültürünün yaşatıldığı programda elde edilen gelirle Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Derneği’ne önemli bir katkı sağlandı.
    Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda, Türk Milleti’nin gelenek ve göreneklerine her zaman sahip çıktığını vurgulandı. Türk kültürünün yaşatılması adına düzenlenen tüm etkinliklere her zaman destek verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, yardımlaşma amacı taşıyan gezek kültürünün Selçuklulara dayandığını vurgulayarak, “Gezek kültürü, yardımlaşmaya verdiğimiz önemin bir göstergesidir. Yapılan bu anlamlı gecede bunun örneğini hep beraber görüyoruz. Buradan sağlanan gelir, Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Derneği’ne ciddi anlamda destek olacak” dedi.
    Başkan Altepe, tarihi ve kültürel içerikli projelerin hız kesmeden devam edeceğini vurguladı. Bursa’nın kültür ve medeniyet kenti olduğunu hatırlatan Altepe, kentin tarihi mekânlarını ve kültürel değerlerini ön plana çıkarmak için önemli çalışmalara imza attıklarını kaydetti. Yeşil Bursa Sevgi Gezeği üyelerinin şarkıları ile renk kattığı programı izleyen spastik engelli çocuklar da eğlendi. Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Derneği üyelerinden Selvi Çetin’in söylediği ‘Beyaz Giyme Söz Olur’ adlı türkü ise konuklardan beğeni aldı. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.