Uluslararasi Özel Olimpiyatlar 2010 Silivri’de Başladi

Kategori : Genel |

 Zihinsel engelli çocukların ve gençlerin spor yoluyla topluma kazandırılması amacıyla çalışmalarını sürdüren Türkiye Özel Sporcular Derneği’nin (TÖSSED) düzenlediği ”Uluslararası Özel Olimpiyatlar 2010 Avrupa Gençler Karma Futbol Turnuvası” Silivri’de başladı. Türkiye’nin iki takımla temsil edildiği turnuvaya, Azerbaycan, Romanya, Rusya, Özbekistan, Karadağ, Yunanistan, Macaristan, İngiltere, Belçika, Fransa, İtalya ve Polonya’dan toplam 13 takım katılıyor. 16–25 yaş aralığındaki 120 sporcu mücadele ettiği organizasyon 25 Nisan Pazar günü sona erecek. Silivri Şehir Stadı’nda başlayan ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) desteklediği turnuvanın açılışına katılan TFF Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal, Türkiye-Azerbaycan arasındaki gösteri maçının başlama vuruşunu yaptı. 
         Turnuva açılışında ayrıca Şöhretler Karması, özel sporcularla gösteri maçı yaptı. Şöhretler Karması’nda Müjdat Yetkiner, Saffet Akbaş, Hamdi Aslan, Aysun Boyacı, Recep Çetin, Ulvi Güveneroğlu, Metin Tekin ve Tanju Çolak yer aldı.
         Bu arada, daha önce turnuvaya katılacağı açıklanan, Uluslararası Özel Olimpiyatlar Genel Müdürü Brady Lum ile Avrupa-Avrasya Bölge Direktörü Mary Davis ve Ukrayna ile Sırbistan takımlarının, İzlanda’da yaşanan yanardağ faaliyetinin yol açtığı uçuş iptalleri sebebiyle İstanbul’a gelemediği bildirildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.