Uzaktaki El’den Gelen Engelli Araçlari Törenle Dağitildi

Kategori : Genel |

SAKARYA (CİHAN) – Adapazarı Merkez Belediyesi’nin, Hollanda’da faaliyet gösteren “Uzaktaki El Vakfı” işbirliği ile bu ülkeden getirttiği 26 engelli akülü araç ve 17 manüel tekerlekli araç törenle sahiplerine dağıtıldı.
    Akülü ve manuel tekerlekli araçların teslimi için Adapazarı Belediyesi’nin Çark Mesire Yeri’ndeki Nikah Sarayı bahçesinde tören düzenlendi. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, belediye başkan yardımcıları, bazı mahalle muhtarları, engelliler ve ailelerinin katıldığı törende konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Uzaktaki El Vakfı işbirliği ile temin edilen engelli araçların Adapazarı ve diğer ilçelerdeki ihtiyaç sahibi engellilere ulaştırdıklarını söyledi.

 Engelli vatandaşları dört duvar arasından kurtarıp güneş ve aydınlıkla buluşturmak için gayret gösterdiklerini anlatan Dişli, “Yurt dışındaki Uzaktaki El Vakfı elemanları ve gönüllüleri bize bu projeyi yapmak için destek veriyorlar. Biz de onlardan almış olduğumuz güçle bugüne kadar çalışmalarımızı sürdürdük. Bugüne kadar bu projeyi sürdürdüğümüzden dolayı son derece mutluyuz. İnşallah bu programlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.
    Engelli araçların tamiri için belediye bünyesinde bir atölye oluşturduklarını kaydeden Dişli, araçları bozulan engellilerin tamir işlerini bu atölyede yaptırabileceklerini dile getirdi. Törenin sonunda Başkan Dişli ve katılımcılar, araçlarına kavuşan engellilere ve ailelerine karanfil dağıttı. (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.