Vali Cerrah: Engelliler Ancak Eğitimle Dimdik Ayakta Durabilir

Kategori : Genel |

OSMANİYE  (CİHAN) – Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah engelli bireylerin ancak eğitimle dimdik ayakta durabileceğini söyledi.
    Osmaniye’de 80. Yıl ve 7 Ocak Bendesel Engelliler Basketbol Takımı sporcularına yeni alınan tekerlekli basketbol sandalyesi ve spor malzemeleri dağıtıldı.
    Atatürk Gençlik Merkezi bahçesindeki törende konuşan Vali Celalettin Cerrah her bir engelli vatandaşın, hayatın her alanında başarılarını ortaya koymalarına fırsat vermek için çalışmalara bütün hızıyla devam ettiklerini kaydetti.
    Osmaniye İl Sosyal Hizmetler Müdürü İlyas Özdemir ise 80. Yıl Engelliler Mesleki Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde 40 engelli çocuğa gündüz bakım hizmeti verildiğini söyleyerek, “Bu çocuklara bakım yanında, iş ve uğraş atölyelerinde çeşitli faaliyetlerde bulunuyorlar. El becerilerini geliştirmeleri için uğraş veriyoruz.Aynı zamanda bu çocuklarımızı gezilere götürerek halkımızla kaynaşması bizim yegâne hedefimizdir.” dedi.
    Programda ayrıca Cebelibereket İlköğretim Okulu halkoyunları ekibi gösterilerini sundu. 80. Yıl Engelliler Mesleki Rehabilitasyon Merkezi öğrencisi Lokman Toklu, ‘Dur yolcu’ adli şiirini okudu. Daha sonra rehabilitasyon merkezi korosu türkülerini söyleyip, step dans gösterilerini sundular.
    Daha sonra ise Vali Celalettin Cerrah, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Davut Şahin, Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Jandarma Alay Komutanı Osman Erkol ve protokol üyeleri tekerlekli basketbol sandalyelerini sporculara dağıttı.  (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.