Vali Tanilir: Engelli Çocuklari Sosyal Hayattan Mahrum Birakmak Büyük Haksizlik

Kategori : Genel |

K.MARAŞ (CİHAN) – Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır, Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle yemek yiyen ve okulu gezen Tanılır, ailelere de çağrıda bulunarak engellileri sosyal hayattan mahrum bırakmanın büyük haksızlık olduğunu söyledi.
    Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır’a ziyaretinde eşi Erzi Tanılır, Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Akgül, Sağlık Müdürü Reha Hüdayioğlu, Sosyal Hizmetler Müdürü Yaşar Akçakoyun eşlik etti. 
    Tanılır ve beraberindeki protokol üyeleri öğrencilerle yemek yiyerek sohbet etme imkânı buldu. Yemeğin ardından incelemelerde bulunan Tanılır’a Okul Müdürü Alaattin Bayrakçı ve diğer idareciler bilgi verdi. Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Tanılır, özel nitelikli okullara devletin büyük önem verdiğini vurguladı. Özellikle Özürlüler Yasası ile önemli değişikliklerin olduğunu belirten Tanılır, eskiden sokağa çıkamayan engellilerin, kendilerine verilen haklardan dolayı rahatça dolaşabildiğini ifade etti. Valilik olarak da engellilere özel önem verdiklerinin altını çizen Tanılır, Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.     
Çocukların okullardan en iyi şekilde faydalanması gerektiğine dikkat çeken Tanılır, bu noktada hayırseverlerin de katkılarını beklediklerini vurguladı. Engellilere bakmakla yükümlü ailelere de büyük görev düştüğünü anlatan Tanılır, “Ailelerin engellilerden utanmaması gerekiyor. Onları sosyal haklardan mahrum bırakmak büyük haksızlık. Bu noktada ailelere büyük görevler düşüyor.” dedi.
 
 
 
 
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.