Vali Özçimen: Engellilerin Çaliştiği Atölyenin Kapanmasinda Dernek Suçlu

Kategori : Genel |

BURDUR (CİHAN) – Burdur Valisi İbrahim Özçimen, Engellileri Koruma ve Yaşatma Derneği’nin açtığı ve özürlülerin çalıştığı atölyenin kapanmasına protokole uymayan dernek yöneticilerinin sebep olduğunu söyledi.
Valilik toplantı salonunda basın açıklaması yapan Özçimen, atölyenin açılmadan önce hazırlanan protokoller doğrultusunda hareket edildiğini belirterek, “Protokolde de kurallar var. Her ne ad altında olursa olsun kursa katılanlardan bir bedel alınmayacağına dair. Bunu dernek üyeleri ihlal etti. Yani kursun açanlar kursun kapatılmasına da neden oldu. Ardından olayı büyüttüler çocukları kullandılar.” dedi.
Dernekle ilgili yasal süreç başladığını ifade eden Vali Özçimen, önceki akşam bazı televizyon kanallarında çıkan acitasyon haberleriyle Burdur’un rencide edildiğini, özürlülere sahip çıkmayan bir il gibi gösterilmesini yanlış bulduğunu vurguladı.
Meydanlara dökülüp basın açıklaması yapmadan önce özürlülerin sorunlarının çözümünde kimsenin kendisiyle bağlantıya geçmediğini anlatan Vali Özçimen, çocukların da kullanıldığını iddia etti.

Olaya engelli ve yakınlarından daha çok kendisinin üzüldüğünü ifade eden Özçimen, özürlüleri yalnız bırakmayı aklının ucundan bile geçirmediğini kaydetti.
Vali İbrahim Özçimen’den sonra Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya da konuyla ilgili makamında açıklamada bulundu.
Konunun tarafı olmadığını aktaran Akkaya, “Bu iş burada bitmeyecek. Ailelerimizin ve çocuklarımızın içi rahat olsun. Biz Burdur Belediyesi olarak bu hizmeti devam ettirmeye hazırız. Belediye olarak bu işi yürütmeye söz veriyorum.” şeklide konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.