Valilik, Hastanedeki Dayak Olayi İle İlgili Soruşturma Başlatti

Kategori : Genel |

ADANA (CİHAN) – Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve  Hastalıkları Hastanesi’nde, zihinsel engelli genç kıza dayak atıldığı  yönündeki iddialar üzerine valilik soruşturma başlattı.
 Yaklaşık 20 gün önce hastaneye yatırılan zihinsel, işitsel ve konuşma engelli 19 yaşındaki Sevgi Ş.’nin dövülüp, dövülmediğine ilişkin güvenlik kameraları incelemeye alındı. İl Sağlık Müdürlüğü’nce görevlendirilen müfettişler, konuyu bütün yönleriyle araştırıyor.
 Gözleri moraran kızını gördükten sonra jandarma ekiplerine şikayette bulunan anne Nurcan Ş., valiliğe de dilekçe verip, yardım istemişti.


 Baba Salih Ş. dayak olayından sonra Adana Valiliği’nin kızını Mersin’in Erdemli ilçesinde zihinsel engellilerin barındığı merkeze gönderme kararı aldığını söyledi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.