Yalova’da Engelli Koordinasyon Merkezi Açildi

Kategori : Genel |

YALOVA (CİHAN) – Yalova’da engelli vatandaşların günlük hayatta yaşadıkları sorunlara çözüm bulmak ve sosyal imkanlarını geliştirmek amacıyla hizmet verecek Engelli Koordinasyon Merkezi, AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva’nın da katıldığı törenle açıldı. Yalova Belediyesi Güzel Sanatlar Merkezi’nde başlayan programda öncelikle Yalova Belediyesi bünyesinde hazırlanan engelli vatandaşların fotoğraflarının yer aldığı sergi açıldı. Ardından Deneme Sahnesi’nde tanıtım toplantısına geçildi. Yalova Belediye Sağlık İşleri Müdürü Dr. Metin Sabuncu, Engelli Koordinasyon Merkezi’ni tanıttı ve Engelli Veri Tabanı sunumunu gerçekleştirdi. Yalova’da 2006 yılının ekim ayında başlatılan projeyle engellilerin engel durumlarını, hizmet alıp alma potansiyellerini, eğitim ve çalışma niteliklerini tespit ettiklerini söyleyen Dr. Metin Sabuncu, projeyle ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

   AK Parti Milletvekili Lokman Ayva da yaptığı konuşmada, Yalova Belediyesi’nin ‘Engelli Veri Tabanı Projesi’ ile önemli bir çalışma başlattığını vurgulayarak, bu çalışmanın kapsamlı bir altyapı sonucu ortaya çıktığını söyledi. Ayva şöyle devam etti: “Yalova Belediyesi yaşam koşullarında var olan kurulu düzen üzerinde yaptığı yeniliklerle engelli vatandaşların daha rahat şartlara ulaşmasına imkan sağlıyor. Engelli vatandaşları mevcut hayatla daha uyumlu hale getirmek için yapılan bu proje birçok sosyal faaliyeti kapsıyor. Bu başarılı projeyi hayata sunduğu için Başkan Binicioğlu’nu tebrik ediyorum.”
  Ardından ‘Engelli Koordinasyon Merkezi’ binasına geçilerek açılış gerçekleştirildi. Açılışta Lokman Ayva’ya engelli vatandaşların devam ettikleri kurslarda tasarladıkları “Atatürk ve Yürüyen Köşk” tablosunu hediye eden Başkan Binicioğlu; “Belediyemiz bünyesinde el emeği eserler üreten engelli vatandaşlarımız güzel çalışmalar ortaya çıkarıyor” dedi.
   Açılışın ardından Yalova Lisesi’ne geçen heyet, “Eğitim her engeli aşar” adlı konferansa katıldı. Milletvekili Lokman Ayva, öğrencilere verdiği konferansta öğrencilerin engellilere bakış açılarını olumlu bir yöne yöneltmesini söyledi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.