Yaşam Partneri Projesi

Kategori : Genel |

CHP Konak İlçe Başkanlığı, engelliler için örnek çalışma hazırladı. ‘Yaşam Partneri Projesi’ kapsamında, engelliler, sağlıklı gönüllülerle bir araya getiriliyor, birbirlerine destek olmaları sağlanıyor. İlk etapta 20 engellinin projeye dahil olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Uğur Yelekli, “Ülkemizde 8.5 milyon engelli var. Onların, sosyal hayata, kültürel etkinliklere katılabilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Destek bekleniyor
YELEKLİ, şu bilgileri verdi: “İnsanlar, yaşam partneri adı altında birbirleriyle aile oluyor. Deniz kıyısına, tiyatroya, sinemaya gitmek, engelli bir çocuğun yaşama bağlanmasını sağlıyor. Evinden çıkamayan çocukların psikolojisinin bozulması, ailesine de büyük yük getiriyor. Çocuğunu mutlu gören aile, onunla birlikte yaşama yeniden tutunuyor. Vatandaşların katkılarıyla büyük mesafe kaydedeceğimize inanıyorum.”
‘Kızım hayata bağlandı’
Kaynak: Milliyet

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.