Yaşama ”Engelsiziz” Marka Kravatla Tutundular

Kategori : Genel |

Kahramanmaraş’ta engelliler ”Engelsiziz” markalı kravat üreterek para kazanacak. 
Kahramanmaraş Engelliler Derneği Başkanı Mehmet Budak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, engellileri meslek sahibi yapmak için ”Engelsiziz” adını verdikleri bir proje yürüttüklerini söyledi. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile birlikte yürüttükleri projeden yararlandırılan engellilere kravat yapımının öğretildiğini anlatan Budak, ”67 bin lira ödeneği olan ve 6 ayda tamamlayacağımız projemizden 30 engelli yararlanıyor” dedi. 
         
         -”EVDE TUTSAK HAYATI YAŞAMAKTAN KURTULDULAR”-
        
         Budak, proje için derneklerinin hizmet binasını aynı zamanda atölye olarak kullandıklarını, projeden yararlananların, engelli olmalarından dolayı evlerinde tutsak hayatı yaşamaktan kurtulduğunu, yaşama sarıldığını vurguladı.
         Budak, ”Halen devam eden kursta günde 50 kravat üretiliyor, yeni makineler alarak bu sayıyı 200-250’ye çıkaracağız. Kravatlara ‘Engelsiziz’ ibaresini koyuyoruz. Projemiz sayesinde engelliler kravat yapmayı öğrenecek, kravatların satışıyla para kazanacak. Bu projemizle çok iddialıyız, kravatlarımızın beğenileceğini, engellilerimiz için çok önemli bir ekonomik gelir kapısı açacağımıza inanıyoruz.”
         Kravatlarını ”Engelsiziz” adıyla marka yapmak için de girişimlerde bulunduklarını, projelerine ilişkin övgüler aldıklarını ve çok mutlu olduklarını anlatan Budak, şöyle konuştu:
         ”Engelsiziz projemizin ilgi görmesinden cesaret alarak sim sırmacılık projesi hazırladık. Bu projemizle 150 engelliye meslek öğretmeyi ve istihdam edilmelerini sağlamayı hedefliyoruz.
         Bu projeler güzel, engelliler için çok önemli projeler. Çünkü hedefimiz engellilerimizin de en az sağlıklı insanlar kadar üretme becerisine sahip olduklarını ortaya koymak. Hedefimiz, kapıların arkasında gizlenen engellileri sokağa çıkarmak, üretime katkıda bulunan, toplumla ve kendileriyle barışık ve mutlu yaşayan bireyler yapmak. Kısacası engellileri unutulmuş bireyler olmaktan kurtarmak.”

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.