Yaşli Ve Engelliler, Evlerine Yapilan Yemek Servisine Dualarla Karşilik Veriyor

Kategori : Genel |

MERSİN (CİHAN) – Vakıflar Genel Müdürlüğü, maddi durumu iyi olmayan yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç insanların evlerine kadar yemek servisi yaparak onların dualarını alıyor.
 Bütün bir yıl boyunca sıcak yemekleri evlerinde bulan engelli ve bakıma muhtaç insanlar bu hizmete dualar ile karşılık veriyor. Daha önceki yıllarda sabit imaretlerde yapılan yemekleri dağıtan Vakıflar Genel Müdürlüğü artık yemekleri yardıma muhtaç insanların evlerine kadar servis ediyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2004 yılından bu yana yapılan uygulama ile Türkiye genelinde 77 bin 280 kişiye yemek hizmeti götürüyor. Bu hizmetten Mersin, Adana ve Osmaniye’de 750’şer kişi faydalanıyor. Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ihaleyi alan firma, Adana’da yemekleri yaptıktan sonra sefer taslarına koyup evlere dağıtıyor. Gözleri görmediği için bakıma muhtaç olan Mehmet Akay, her sabah sıcak bir yemeğin mutluluğunu yaşıyor.

 Maddi durumunun iyi olmadığını belirten Akay, “Her gün sıcak 3 çeşit yemeği evimizde buluyoruz. Bu uygulamayı yapanlardan Allah razı olsun.” dedi.
 Ayaklarından rahatsız olduğu için yürüyemeyen Osman Evlice, yemeği aldıktan sonra dualar ile görevlilere karşılık veriyor. Sakat olduğu için bir yere gidemediğini dile getiren Evlice, bu uygulamayı yapanların büyük bir hizmet yaptığını söyledi.
 Yemek dağıtımının yapıldığı Çukurova Mahallesi Muhtarı Muzaffer Filiz, mahallesinde 250 kişiye yemek dağıtımı yapıldığını belirtti.
 2004 yılında başlayan uygulamanın insanları gerçekten mutlu ettiğini ifade eden Filiz,”Çok güzel bir uygulama. Sürekli yemekler kontrol ediliyor. İnsanlar bu uygulamayı yapanlara çok dua ediyorlar. Yapanlardan Allah razı olsun.” dedi.
 Sosyal güvenlik kurum ve kuruluşlarının her hangi birinden her ne isim altında olursa olsun bir gelir ve aylık hakkından yararlanamayan, mahkeme kararı ile veya doğrudan doğruya kanunla bakıma alınmayan veya her hangi bir gelire sahip olmayan, nafaka bağlanmayan veya bağlanma ihtimali bulunmayan, menkul ve gayri menkul malı mevcut olmayan veya olup da bunlardan elde edeceği yıllık gelirleri toplamının aylık ortalaması bu yönetmelikle bağlanacak aylık miktarını geçmeyen, başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyecek şekilde sakat, özürlü ve işsiz bulunanlar ile annesi, babası veya annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar imâret hizmetinden faydalandırılıyor.  (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.