Yaz Spor Okulunda İlk Kez Engelliler De Olacak

Kategori : Genel |

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl açtığı yaz spor okulunda bu yıl ilk kez bedensel engelli çocuk ve gençler de yer alacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi bu yıl 12 branşta yaz spor okulu açacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube Müdürü Seyfi Albayrak, yaptığı açıklamada, yüzme, futbol, basketbol, bayan voleybol, tenis, masa tenisi, satranç, pilates, yoga, tekvando ve karatenin yanı sıra bu yıl 12- 20 yaş arası bedensel engelli çocuk ve gençler için de tekerlekli sandalye basketbol eğitimi verileceğini bildirdi.
Seyfi Albayrak, yaz okullarının 28 Haziran-28 Ağustos tarihleri arasında sürdürüleceğini belirterek, şunları söyledi:
         ”Bedensel engelliler yaz okulunun plan ve koordinasyonunu Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlü Hizmetleri Şube Müdürü Şerafettin Sayar ile yürüteceğiz. Kurslar, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 13.30 ile 15.30 arasında Atatürk Kapalı Spor Salonu’nun yan tarafındaki spor çadırında yapılacak. İlk ve orta öğretim kurumları ile özel rehabilitasyon merkezlerine devam eden öğrencilere duyuru yapılacak. Kursları, Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncuları verecek.”
         Önümüzdeki sezon Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele verecek Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının antrenörü Servet Sınacı, eğitim programında takım kaptanı Hakan İçer ve oyunculardan Cavit Torun ile Yusuf Çoban’ın görev alacağını belirtti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.