Yetişkin Engelliler İçin Ankara’da Okuma Yazma Kursu Açilacak

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – ıÜüYetişkin ıÜüYetişkin ıÜüYetişkin ıÜüYetişkin Görme, İşitme ve Ortopedik Engelliler için okuma yazma eğitimi kursları Ankara’da açılacak. İlköğretim çağını geçmiş, okuma yazma bilmeyen veya çok az bilen engelli bireyler için 23 Haziran – 29 Ağustos 2008 tarihleri arasında Ankara’da kurs düzenlenecek.
 İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar imzasıyla yapılan yazılı açıklamada; ilköğretim çağını geçmiş okuma yazma bilmeyen engelliler için Ankara’da kurs açılacağı belirtildi. Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Açık İlköğretim Okulu’na devam edebilmelerine yardımcı olmak, öğrenimIeri esnasında görme engelli olan vatandaşlarının Braille (kabartma) okuma yazma öğrenmelerini sağlamak amacıyla; görme engelli bireyler için Ankara’da Göreneller Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nda; işitme engelliler için Yılmaz Balaban işitme Engelliler İlköğretim Okulu’nda; ortopedik engelli bireyler için ise Altındağ Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler İlköğretim Okulu ve Meslek Lisesi’nde 23 Haziran – 29 Ağustos 2008 tarihleri arasında Engelliler Okuma Yazma Eğitimi Kursları düzenlenecek.”


 Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar söz konusu kursların düzenlenmesinde dikkate alınacak esasları ise şöyle dile getirdi: “Müracaat sayısının en az 10 kişi olması halinde kurs açılabilecek. Daha önce bu kurslara katılarak ikinci kademe belgesi alanlar tekrar bu kursa alınmayacak. Kursa katılan kursiyerlerin yeme, yatma ve benzeri ihtiyaçları kursun yapılacağı okullar tarafından karşılanacaktır. Kursa katılım için 02 Haziran 2008 tarihine kadar adı geçen okullara doğrudan müracaat edebilecektir.”

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.