Yilin Hayirseveri Seçilen Kadin, Engellilere 15 Bilgisayar Bağişladi

Kategori : Genel |

YOZGAT (CİHAN) – Yozgat’ta “Umut Engel Tanımaz Projesi” kapsamında yılın hayırseveri seçilen Melek İpek tarafından alınan 15 bilgisayar, düzenlenen törenle engelli vatandaşlara teslim edildi.
    Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen törene Vali Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği (TÜGED) Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, bilgisayarları bağışlayan hayırsever Melek İpek, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, Belediye Başkan Vekili Enver Çakıroğlu ve bazı daire müdürleri katıldı.
    Bilgisayar bağışında bulunan ve yılın hayırseveri seçilen Melek İpek tören öncesi yaptığı konuşmada, engellilere yönelik küçük yardımın, kendisini ve ailesini mutlu ettiğini belirterek, “Her zaman engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmalıyız.” dedi.
    TÜGED. Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ise dernek olarak Yozgat Valiliği ile il genelinde yaşayan, bilgisayar kullanabilen ihtiyaç sahibi bedensel özürlüleri bilgisayarla buluşturmak istediklerini kaydetti. Erdoğan, 15 engelliye bilgisayar bağışlayan yılın hayırseveri Melek İpek’e teşekkür etti.
    Vali Amir Çiçek de toplumda en hayırlı ve güzel hizmetin engelli vatandaşlara yapılan hizmet olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, “Engelli vatandaşlarımıza yönelik başlatmış olduğumuz Umut Engel Tanımaz Projesi ile il genelinde yaşayan bütün engellilerimizin tamamının ihtiyacı, sorunu, sıkıntısı, tek tek veri tabanımızda kayıt altına alınarak, rahatı ve huzurunun sağlanması konusunda ne gerekiyorsa yapıyoruz.” diye konuştu.
    Engelli vatandaşlara toplumun her kesimi tarafından yardımcı olunması gerektiğine dikkat çeken Çiçek, engellilerin yaşamlarının kolaylaştırılması yönünde çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
    Konuşmaların ardından Vali Çiçek, yılın hayırseveri seçilen Melek İpek’e engellilere yönelik desteğinden dolayı plaket takdim etti.
 
 
 
 
 
(CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.