Zihinsel Engelliler İçin Futbol Eğitim Kursu Açildi

Kategori : Genel |

KAYSERİ  (CİHAN) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Beceri Geliştirme ve Eğitim-Öğretim Kursları (KAYMEK) öncülüğünde, ‘Herkes için futbol’ sloganıyla zihinsel engelli gençler için 5 haftalık temel futbol eğitimi kursu düzenlendi. Kursa, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu da destek veriyor.     Kurs programının başlaması nedeniyle Ziya Gökalp Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan BEF Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin engellilere yönelik halen devam eden birçok projesi olduğunu belirtti.     Tuzcuoğlu, yaklaşık 5 hafta süreyle devam edecek olan futbol eğitimi kursunun Türkiye’de bir ilk olması nedeniyle büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Engelli olmanın ayıplanacak ya da utanılacak bir durum olmadığını ifade eden Tuzcuoğlu, engelli gençlere yılmadan çalışın tavsiyesinde bulundu.
    Kayseri’deki çeşitli okul ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim görmekte olan zihinsel engelli 164 öğrencinin katılımıyla her hafta pazartesi 10.00-14.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek 45 günlük eğitim sonunda ‘Zihinsel Engelliler Futbol Ligi’ oluşturulacak ve geleneksel olarak sonraki yıllarda da engelliler futbol turnuvaları düzenlenecek.
    Projeyle engelli çocukların aktif sosyal hayata kazandırılmalarının yanı sıra gençlerin davranışsal ve duygusal gelişimlerine de katkı sağlanması amaçlanıyor.  (CİHAN)

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.