Zihinsel Engellilerin Futbol Sevgisi

Kategori : Genel |

Türkiye Özel Sporcular Derneği’nin Kayseri’de düzenlediği futbol turnuvasında, zihinsel engelli öğrenciler, Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor alt yapı futbolcuları ile futbol oynamanın sevincini yaşadı.
     Türkiye Özel Sporcular Derneği’nin Avrupa Gençler Karma Futbol Geliştirme Projesi kapsamında düzenlediği futbol turnuvası Kayseri Erciyesspor altyapı tesislerinde gerçekleştirildi. Turnuvaya, zihinsel engellilerin eğitim gördüğü Özel İlgim Eğitim Okulu, Özel Nida İlköğretim Okulu, 75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon Merkezi ve Hacımustafa Postaağası İş Okulu katıldı.
     İlki Edirne’de yapılan turnuvada, her okulun oluşturduğu 2’şer takım mücadele etti. 10’ar kişiden oluşan takımlarda Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor altyapı takımlarından 4’er futbolcu da zihinsel engelli sporculara partnerlik yaptı.
     Türkiye Futbol Federasyonu Kayseri Bölge Müdürlüğü’nün de desteklediği turnuvanın açılış maçı öncesi, turnuvanın düzenlenmesine katkı sağlayanlara plaket ve teşekkür belgesi verildi.
     Derneğin projesi çerçevesinde ileriki dönemde, zihinsel engelli öğrenciler ve engelli olmayan sporcuların oluşturduğu karma takımların katılımıyla lig düzenlenmesinin planlandığı bildirildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.