Anne baba hapiste bu engellilere kim bakacak

Kategori : Bizden Birileri,Genel,Haberler |

Baba tutuklu… Üçüz çocuklardan ikisi engelli… Anne gözaltında…

Kütahya’da üçüz çocuklarından bir tanesi %98 engelli, bir tanesi %78 engelli bir anne gözaltına alındı.

Eşi 7 aydır tutuklu olan Hatici Kökoğlu, bu sabah Kütahya’da gözaltına alındı. Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınan Kökoğlu’nun üçüz çocuklarından biri %98 engelli, bir tanesi ise %78 engelli ve bakıma muhtaçlar. Annenin gözaltına alınmasıyla çocuklar ortada kaldı.

Üniversitede Memurken İhraç olan eşi İbrahim Köküğlu, 15 Ağustos 2016’da gözaltına alınınmış ardından Kütahya Cezaevine konulmuştu. Ancak kısa süre sonra Muğla Fethiye cezaevine nakledilmişti. Bu nakil sebebiyle aile engelli çocuklarıyla İbrahim Kökoğlu’nu ziyaret etmekte bile zorlanıyordu.

İkisi engelli üç çocukla tek başına kalan Hatice Kökoğlu, maddi sıkıntılarla boğuşurken, bu sabah evine gelen polislerce gözaltına alındı.

ÇOCUKLAR EVDE YALNIZ BIRAKILACAKTI

İkisi engelli üç çocuğu evde yalnız kalmaktan ise komşular kurtardı. Hatice Kökoğlu’nun götürüldüğünü gören komşularının, son anda Kökoğlu’ndan telefon numarasını alarak çocukların dayısını aradıkları öğrenildi.

RAPORLAR SUNULDU

Sağcılığa çocukların engelli ve bakıma muhtaç olduğuna ilişkin raporlar sunuldu ancak annenin halen gözaltında tutulduğu ifade ediliyor.

Haberi yazan - 27 Şubat 2017. Kategori Bizden Birileri, Genel, Haberler. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir