sesli sohbet canli sohbet Bets10ucak biletiacilis organizasyonuPorno

Bakan Fatma Şahin, boş yere umut dağıttığı engellilerden özür dilemeli

Kategori : Haberler |

Özürlü sınavı konusunda medyaya en çok demeç veren Bakan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’di. Şahin bir çok defa özürlü sınavıyla 20 bin engellinin işe kavuşacağını belirtti. Ancak bu vaat 4 Nisan 2012 tarihi itibariyle doğru çıkmadı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 4 Nisan 2012 tarihli Meclis Genel Kurulundayaptığı açıklamada, ÖMSS ile alınacak engelli memur sayısını 3 bin 512 olarak belirtti.

Yıllardır hep aynı hata yapılıyordu.

Sık sık, “şu kadar özürlü kadrosu boş, atama yapılacak” diye basına açıklama yapılıyordu. Bu kervana son olarak Bakan Fatma Şahin de katılmıştı. Ancak Sayın Şahin çok iddialıydı. Bakan Şahin, açıklamalarından birinde şu kadar iddialı konuşmuştu: “Bakan Şahin, Mart ayında yeni bir sınav yapılacağını ve bu sınavla birlikte kamuda 20 bin engellinin daha istihdam edileceğini açıkladı.”

Oysaki, özürlü kadrolarının doldurulması, Bakanın isteğine göre olmuyordu. Tüm kamu kurumlarının, bunu istemesi gerekiyordu. Bakan Faruk Çelik’in açıklamasından anlıyoruzki tüm kamu kurumları aynı şekilde düşünmüyordu.

Bakan Fatma Şahin, kendi görev alanına girmeyen bir konuda iddialı konuşarak, yapamayacağı şeyleri söyleyerek, boş yere özürlülerin umutlarını kırmıştır. Bu nedenle de tüm engellilerden özür dilemelidir.

İşte Bakan Şahin’in eski açıklamaları:

2 Aralık 2011- Bakan Şahin: Mart’ta kamuya 20 bin engelli alınacak
23 Şubat 2012: Bakan Şahin: 20 bin engelli kadrosunu mutlaka dolduracağız
5 Nisan 2012: Faruk Çelik: ÖMSS sonucu ile 3 bin 512 personel atanacak

Haberi yazan - 06 Nisan 2012. Kategori Haberler. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

4 yazısına Bakan Fatma Şahin, boş yere umut dağıttığı engellilerden özür dilemeli yorum yapılmış

 1. madem ki böyle iki de bir özürlülerle alay ediliyor, allah onları ıslah etsin.

  sami kara adana kozan
  07 Nisan 2012 - 11:03
  Cevapla

 2. Sayın bakana bu yakışmadı. Ben bu sitenin yöneticisi olarak Sayın bakan Fatma Şahin hakkında hep olumlu düşündüm. Makul ve mantıklı bir açıklama beklemiyorum. Devlette 20.000 engelli açığı var ise ÖMSS den sonra bu açığı doldursunlar. Ama geçtiğimiz hükümetlerin yaptığı gibi Engelli kadrosunu engelli olmayan kişilerle doldurmasınlar..

  r.kilic
  07 Nisan 2012 - 11:24
  Cevapla

 3. O halde ÖMSS ye girmeyelim.Boşuna neden sınav yapıyorlar? Binlerce engelli hazırlık yapıyor 67.000 kişinin başvurduğu söyleniyor, 3000 kişi alacaklar ise diyecek birşey yok. Bizlerin burda çırpınmasına gerek yok. Engelli dernekleri sessizliğini bozsunlar. Biz engellilerin haklaırını savunamayacaklar ise boşuna dernek kurmasınlar . Haklarımızı savunamayacaklar ise kapatsınlar kurdukları dernekleri.
  Burada Türkiye Sakatlar derneğine,Eski Milletvekili Lokman Ayva nın derneği ne , Yavuz Kocaömer in engelli derneği ne , büyük iş düşüyor. Bu dernekler baskı yaparlarsa güzel olur.

  Saygılarımla
  Asuman Doğan

  asuman
  08 Nisan 2012 - 22:22
  Cevapla

 4. ben sehit kardesiyim abın 1993 de sehit oldu kaymakamlıkdam iş işdedim abim 2ci sınıf şeyit dediler şeyitler 1dir bolunenez

  murat cağır
  14 Nisan 2012 - 11:52
  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir